umów się na konsultację 533 728 335

Dieta dla cukrzyków – sprawdzona i skuteczna

dieta dla cukrzyków

Cukrzyca jest chorobą cywilizacyjną, która bardzo szybko się rozwija. Coraz więcej mówi się o niej w mediach, gdyż osób chorych przybywa. Powstaje wiele programów edukacyjnych, dzięki którym chorzy dostają niezbędne informacje na temat, tego jak poprawnie monitorować poziom cukru, otrzymują przepisy dla diabetyków czy listy zawierające produkty dla cukrzyka.

Leczenie cukrzycy jest bardzo skomplikowane i zmienne, głównie zależy od stopnia zaawansowania choroby. Pacjenci przyjmują leki doustne, insulinę oraz muszą przestrzegać rygorystycznie odpowiedniej diety.

Według nas, ta ostatnia forma, czyli dobrze dobrana dieta dla cukrzyków jest najskuteczniejszą formą obniżania poziomu cukru.  Nasze doświadczenia pokazują, że można skutecznie prowadzić osobę z cukrzycą oraz osiągnąć wyniki takie jak u zdrowego człowieka, bez ryzyka niedocukrzenia. Efekty takie można uzyskać u osób dorosłych oraz u dzieci.

Opiekujemy się wieloma osobami z insulinoopornością i cukrzycą, na których standardowe diety nie działały. Dopiero stworzenie dla nich autorskiego planu żywieniowego, pozwoliło osiągnąć poprawę glikemii w ciągu kilku tygodni.

Nasz ostatni pacjent to Julian, sympatyczny sześciolatek, który zachorował na cukrzycę typu 1.  Jak każde dziecko, Julek ma mnóstwo energii, dlatego dieta przygotowana dla niego wymaga odpowiedniej  ilości kalorii, ale przede wszystkim musi uwzględniać utrzymanie wyników glikemii na odpowiednim i bezpiecznym poziomie. Julek jest pod naszą opieką od czerwca 2017, jego cukry w ciągu dnia są stabilne. Ale co najważniejsze, nasza indywidualnie dobrana dieta dla cukrzyków już po trzech tygodniach wpłynęła tak dobrze na wyniki, że rodzice zadecydowali o obniżeniu podawania insuliny do minimum i odłączenia pompy

Nie udało by się nam osiągnąć tego, gdyby nie rodzice Julka – to oni włożyli mnóstwo pracy w edukacje siebie i syna, przez co dieta, którą wdrożyliśmy, tak naprawdę stała się stylem życia dla całej rodziny.

Powyższy przypadek dowodzi, że nie warto się poddawać w obliczu problemu zdrowotnego, należy szukać rozwiązań. Nie oznacza, to również, że w każdym przypadku osoby chorej na cukrzycę, da się całkowicie odstawić leki czy insulinę. Na pewno dobrze dobraną dietą dla cukrzyków można obniżyć i wyrównać poziom cukru w ciągu dnia, a przez to obniżyć dawki leków.

Szczególne podziękowania za wytrwałość w dążeniu do celu należą się rodzicom a zwłaszcza mamie Juliana, pani Magdzie, która umożliwiła nam podzielenie się tą historią. Jeżeli chcecie usłyszeć więcej szczegółów na temat walki o zdrowie, mama chłopca wyraziła zgodę na mailowy kontakt, dlatego podajemy adres email Pani Magdy – cukromania@o2.pl .