umów się na konsultację 533 728 335

Dieta Odchudzająca – Czeladź – Dąbrowa Górnicza – Mysłowice

dieta odchudzającaMitów, jakie narosły wokół tematu odchudzania, jest wiele i o ile niektóre z nich są niewinne i nie sposób zrobić sobie krzywdy stosując te dietetyczne „magiczne” sztuczki, o tyle część z nich może w skuteczny sposób uniemożliwić nam efektywne odchudzanie czy wręcz zaszkodzić naszemu zdrowiu poprzez nadmierne zakwaszenie, odwodnienie czy wyjałowienie organizmu.

Wbrew przekonaniu niektórych, monodiety lub diety całkowicie eliminujący jeden z jej podstawowych składników – tłuszcz czy węglowodany – nie są sposobem na długotrwały sposób żywienia. Na przykład spożywanie wyłącznie produktów białkowych, może być szkodliwe dla naszego ustroju, a w konsekwencji do zakwaszenia organizmu i uszkodzenia nerek. Drastyczne ograniczenie węglowodanów w diecie może sprawić, że nie będziemy mieć energii i siły do działania, a także po posiłkach bez ich udziału nie będziemy się czuć wystarczająco syci. Co do tłuszczów legend jest chyba najwięcej, bo uznawany jest on za głównego sprawce otyłości. Tymczasem poza szkodliwymi tłuszczami omega-6, pozostałe mają bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Dzięki nim dobrze wchłaniamy witaminy, nasze jelita pracują sprawniej, a włosy są zdrowsze i mocniejsze.

Jeśli uważacie, że kolacja to wróg dobrej sylwetki, jesteście w błędzie. Głodowanie wieczorem to nic innego, jak praca na przyszły efekt jo-jo. Lepiej więc nauczyć się jeść lekkie kolacje na minimum 2 godziny przed snem, niż rezygnować z nich, a następnego dnia rekompensować sobie deficyt energetyczny z nawiązką. Pomijanie jakiegokolwiek posiłku – a w szczególności śniadania – to duży błąd dietetyczny, który może nam przeszkodzić w drodze do sukcesu, jakim jest skuteczna walka z nadwagą.

Jeśli picie octu – o zgrozo! – spirytusowego uważacie za klucz do sukcesu w odchudzaniu, to mylicie się i czym prędzej zaniechajcie tej praktyki. Używanie w diecie dodatku octu jabłkowego, balsamicznego czy winnego wzbogaca smak wielu potraw, również ocet spirytusowy w niewielkiej ilości (m.in. w marynatach) nie jest przeciwwskazany, jednak stosowanie któregoś z nich jako specyfiku odchudzającego i elementu spożywanego codziennie i bez umiaru jest niedopuszczalne. W dietach odchudzających stosuje się mikstury z dodatkiem lub na bazie octów owocowych, jednak trzeba je przygotowywać ściśle według przepisu i z towarzyszeniem składników neutralizujących wpływ kwasów na błonę śluzową żołądka, m.in. oliwy, oleju czy wyciągu aloesowego.

Jesteście przekonani, że produkty light to sposób na skuteczną utratę wagi i doskonałe rozwiązane, gdy podczas diety chcecie sobie pozwolić na nieco większe porcje produktów? Niestety, nie zawsze odtłuszczone i pozbawione cukru produkty to „samo zdrowie”. Kiedy producenci odtłuszczają produkty, by obniżyć ich kaloryczność, z sera, mleka czy jogurtu usuwane są rozpuszczalne w nim witaminy (m.in. A i D). W miejsce tłuszczu często trafia woda i substancja zagęszczająca, a czasami cukier, który jest naturalnym konserwantem. Do „lightów”, które podczas obróbki wytracają nie tylko tłuszcz, lecz także smak, często dodaje się polepszacze smakowe, a to już całkowicie dyskredytuje taki produkt jako wartościowy. Produkty o obniżonej kaloryczności, z których eliminuje się cukier, takie jak napoje typu light czy zero, zawierają niezdrowe słodziki i substancje wzmacniające smak. Ich wpływ na nasz organizm przy regularnym spożywaniu jest wysoce negatywny

Nie warto wierzyć we wszystko, co głoszą legendy rozpowszechniane przez przekaz ustny i internetowy, bo tak naprawdę tylko specjaliści – lekarze i dietetycy – wiedzą, jak powinna być skonstruowana skuteczna i zdrowa dieta odchudzająca. Mysłowice to miejsce, w którym specjaliści centrum dietetycznego Lenacor doradzą Państwu, jak poradzić sobie ze zmianą sposobu żywienia i stylu życia, by na stałe pozbyć się zbędnych kilogramów i zapewnić sobie zdrowie na długie lata.

Odwiedzając Lenacor, macie Państwo pewność, że zostaniecie poddani szczegółowej diagnostyce. Przeprowadzimy wywiad dotyczący Waszego trybu życia i nawyków. Po wykonaniu osobistego profilu dietetycznego przygotujemy analizę, na podstawie której skonstruowana zostanie dieta odchudzająca. Dąbrowa Górnicza, Będzin, Jaworzno, – to pobliskie miejsca, z których warto wybrać się do jednej z naszych siedzib – w Mysłowicach lub Czeladzi, by uzyskać fachową poradę.

Zapraszamy do Lenacor, gdzie pomagamy regulować nawyki żywieniowe, wspomagamy poradą i przygotowaniem planu dietetycznego, w skład którego wchodzi dieta odchudzająca. Czeladź i Mysłowice to miejscowości, w których mieszczą się nasze placówki., Zapraszamy po najlepszą poradę dietetyczną.