umów się na konsultację 533 728 335

O mnie

lenacor centrum dietetykiWitam. Nazywam się Grzegorz Klonek. Jestem założycielem “Lenacor – Centrum Dietetyki”, dyplomowanym dietetykiem oraz magistrem wychowania fizycznego. Od najmłodszych lat interesuję się zdrowiem i sportem. Jako młody, 10-letni chłopak przy kości zacząłem trenować pływanie, judo oraz jujitsu sportowe. Dwie ostatnie dyscypliny stały się moją pasją, na które do dnia dzisiejszego poświęcam cały wolny czas. Dzięki pełnemu zaangażowaniu w wieku 17 lat zostałem reprezentantem Polski w judo i jujitsu. Wywalczyłem czołowe miejsca w światowych pucharach oraz reprezentowałem nasz kraj na Mistrzostwach Świata i Europy w judo. W 1998 roku zostałem członkiem szerokiej kadry olimpijskiej na Ateny 2004. Jestem kilkunastokrotnym medalistą Mistrzostw Polski zarówno w judo, jak i w jujitsu. W 2015 roku z dwoma zaprzyjaźnionymi klubami brałem udział jako uczestnik i trener w biciu rekordu Guinessa w nieprzerwanym treningu judo – zrobiliśmy to jako pierwsi na świecie, ćwicząc przez 72h.

Po zakończeniu kariery zawodniczej, zacząłem pracować dla dużych firm farmaceutyczno-biotechnologicznych. Tam poszerzałem swoją wiedzę medyczną i w międzyczasie skończyłem podyplomowe studia dietetyczne. Codzienna gonitwa, zaniedbania żywieniowe oraz brak regularnego ruchu doprowadziły mnie do fatalnej kondycji fizycznej i wysokiej wagi – 138 kg. W efekcie stałem się otyłym, przyszłym dietetykiem. Doskonale wiedziałem, że moja waga jest zaprzeczeniem moich zainteresowań, miłości do sportu i promowania zdrowia. Rozpocząłem pracę nad sobą, korzystając ze swojej wiedzy i doświadczenia. Ćwicząc 3-4 razy w tygodniu, obniżając ilość spożywanych kalorii i jedząc pięć monotonnych posiłków dziennie, zredukowałem wagę do 118 kg i na tym się zatrzymałem. Nie mogłem zrzucić więcej, a nawet zauważyłem, że pomimo restrykcyjnej diety zaczynam ponownie przybierać na wadze. Moja masa ciała wzrosła do 129 kg i odczułem na swojej skórze znaczenie słowa insulinooporność.

Mając dużo szczęścia, trafiłem pod skrzydła uznanego dietetyka Jerzego Dryndosa, który skutecznie odchudza osoby z tak trudną i oporną do wyregulowania otyłością. W efekcie jego zaleceń, jedząc smacznie i z przyjemnością, w ciągu pięciu miesięcy schudłem 27 kg, a wyniki moich badań znacznie się poprawiły. Obecnie cieszę się sportową sylwetką, którą miałem w okresie kariery zawodniczej, a dieta, którą stosowałem przerodziła się w zmianę nawyków żywieniowych. Pomaganie ludziom otyłym stało się dla mnie prawdziwą pasją, którą realizuję każdego dnia. Dzięki własnej drodze do upragnionej wagi, doskonale wiem jak wygląda walka o każdy kilogram. Wiem ile potrzeba pracy, samodyscypliny i wysiłku, aby osiągnąć wyznaczony cel. Wiem kiedy i jak reagować na momenty kryzysu czy zwątpienia, wiem… bo sam je miałem i sam przez nie przeszedłem.