umów się na konsultację 533 728 335

Odchudzanie – Katowice – Jaworzno – Sosnowiec – Będzin

odchudzanieKażde wyzwanie wymaga przygotowania – obmyślenia strategii, ustalenia ścisłego planu działania, a także odpowiedniego wsparcia. To zadanie wieloetapowe i – jeśli ma być skuteczne – należy do niego podejść z zachowaniem pewnych zasad i wdrażać kolejne stadia sukcesywnie, pamiętając, że każde z nich to krok bliżej do sukcesu.

Kiedy już podejmiemy decyzję o zrzuceniu nadwyżki kilogramów, warto zasięgnąć porady specjalisty, co pozwoli uniknąć błędów i od razu podjąć odpowiednie działania. Sprawdzi stan naszego zdrowia, przeprowadzi wywiad, sprawdzi parametry ciała i proporcje, w jakich w organizmie występuje woda, tłuszcz, tkanka mięśniowa. Na podstawie tych wyznaczników oraz szeregu innych informacji opracowana zostanie dieta oraz zalecony zostanie program ćwiczeń. Dietę można w tym momencie zacząć wcielać życie. Wystarczy tylko pamiętać, że….

Nie należy się zniechęcać, gdy waga ani drgnie. Nie wszyscy i nie w każdym wieku chudną szybko i widocznie, ale konsekwencja w postępowaniu i przestrzeganie zasad w końcu przyniosą efekt.

Utrata wody w organizmie to tak naprawdę dopiero pierwszy krok na dobrej drodze i kiedy na wadze po tygodniu diety będzie 2 kg mniej, nie warto świętować sukcesu tortem i sutą kolacją. Bardzo szybko wskazówka wagi wróci na pozycję sprzed, a może nawet przesunie się dalej. Zatem cierpliwości.

Odchudzanie to jedzenie, a nie głodowanie. Organizm, któremu nie dostarcza się energii w postaci kilku zbilansowanych posiłków, każdą z następnych porcji, otrzymanych po okresie postu, magazynuje w całości, w postaci tkanki tłuszczowej.

Odchudzanie to konieczność zredukowania kalorii w całodniowym jadłospisie, co oznacza, że niekontrolowane dokładanie plasterków mięsa na nieco grubszej niż zalecana kromce chleba zaburzy prawidłowy przebieg diety.

Dobrze jest ograniczyć sól i nienaturalne dodatki smakowe, które potęgują apetyt, a także niekorzystnie wpływają na bilans wodny w organizmie. Wiele potraw można doprawić do smaku ziołami lub mieszankami przypraw, które dodatkowo dobrze wpłyną na metabolizm.

Regularność spożywania to podstawa. Za duże przerwy między kolejnymi posiłkami to największy wróg diety. Głodni zjemy dużo więcej i będziemy mniej wybredni, a nasz organizm zmagazynuje sobie więcej energii niż by potrzebował, gdyby ja otrzymał o właściwej porze.

Nawet jeśli nie lubimy biegać, pływać czy wyginać się w tańcu, wprowadźmy do tygodniowego grafiku spacery, a z czasem szybszy marsz lub wycieczki rowerowe. Podczas wysiłku kontrolujmy oddech i dotleniajmy właściwie organizm, wdychając powietrze nosem, a wydychając ustami. Poprawi się nie tylko nasza sylwetka, lecz także kondycja.

Pamiętaj, że nawet po długim czasie od osiągnięcia wymarzonej wagi i gabarytów powrót do złych nawyków żywieniowych grozi efektem jo-jo, czyli szybkim przyrostem masy ciała, z nawiązką w stosunku do wagi sprzed diety.

Jeśli chcecie Państwo, by wasza dieta oznaczała rozsądne odchudzanie, Katowice, lub inne położone w okolicach Czeladzi i Mysłowic miejscowości to idealne lokalizacje, z których szybko dostaniecie się do Lenacor, centrum dietetycznego, w którym nasi specjaliści przygotują Państwu optymalny, dopasowany do Waszych potrzeb plan żywieniowy, uwzględniający także szereg okoliczności, takich jak np. występowanie różnego typu chorób.

Odwiedzając Lenacor, macie Państwo pewność, że zostaniecie poddani szczegółowej diagnostyce. Przeprowadzimy wywiad dotyczący Waszego trybu życia i nawyków. Po wykonaniu osobistego profilu dietetycznego przygotujemy analizę, na podstawie której rozpoczniecie bezpieczne i skuteczne odchudzanie. Będzin, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza – to pobliskie miejsca, z których warto wybrać się do jednej z naszych siedzib – w Mysłowicach lub Czeladzi, by uzyskać fachową poradę.

Zapraszamy do Lenacor w Czeladzi i Mysłowicach, gdy interesuje Państwa rozsądne i zaplanowane w szczegółach odchudzanie. Sosnowiec, Jaworzno, Dąbrowa Górnicza to sąsiadujące z nami miejscowości, z których – mimo dojazdu – warto dojechać po najlepsza poradę dietetyczną.