umów się na konsultację 533 728 335

Odchudzanie – Czeladź – Dąbrowa Górnicza – Mysłowice

odchudzanie czeladźCo zrobić, kiedy – mimo podjętej diety, która jest smaczna, zdrowa i syta – wciąż nie możemy przestać myśleć o jedzeniu, a każda przerwa pomiędzy posiłkami to mniej luba bardziej udane próby powstrzymania się od podjadania? Ten etap zdarza się niemal każdemu, kto zmienia swój tryb życia. Trzeba go cierpliwie przeczekać, pomagając „oszukać” apetyt zdrowymi przekąskami.

Natura ludzka jest przekorna, dlatego musimy posunąć się do żywieniowego podstępu. Marchewka pokrojona w słupki, paski papryki, seler naciowy, ogórki świeże lub kiszone, koktajl malinowy na bazie jogurtu naturalnego – te produkty powinny być w pogotowiu na wypadek nieodpartej chęci przegryzienia czegoś w napiętym od zajęć dniu czy podczas niespodziewanej wizyty koleżanki, kiedy nie chce się gości przyjmować przy pustym stole. Te przekąski są niskokaloryczne i zdrowe, a jednocześnie zaspokajają naszą buntowniczą potrzebę sięgnięcia po coś w dowolnej chwili, niejako wbrew reżimowi, który sami sobie narzuciliśmy.

Trudno nam zrezygnować nie tylko z przekąsek, ale również z czegoś, co do tej pory było, nomen omen, chlebem powszednim. Majonez, śmietana, tłuste mleko, zasmażka z mąki do zagęszczenia zupy, sól w dowolnej ilości czy cukier to produkty, które z powodzeniem można zastąpić innymi, znacznie zdrowszymi artykułami. Do przekąsek i sałatek zamiast majonezu można używać oliwy z oliwek lub oleju lnianego, śmietanę doskonale zastąpi jogurt naturalny, a w miejsce tłustego mleka do kawy czy płatków możemy użyć niskoprocentowego lub roślinnego. Zupę w prosty sposób zagęścimy duszoną na konfiturę cebulą, płatkami jaglanymi czy przetartymi jarzynami, na których przygotowaliśmy wywar. Sól starajmy się zastępować mieszankami ziół i przypraw, najlepiej takimi, które sami komponujemy, by nie dodawać do diety niepotrzebnych „ulepszaczy” znajdujących się w gotowych mieszankach. Jeśli nie potrafimy zrezygnować całkowicie ze słodkiego smaku, starajmy się do osładzania potraw używać miodu, melasy trzcinowej lub z chleba świętojańskiego, stewii czy cukru brzozowego, czyli ksylitolu. Kiedy trudny etap przejściowy będzie już za nami, większość za tłustych i niezdrowych dodatków samoczynnie zniknie z naszej diety, bo z pewnością przekonamy się, że bez nich można żyć… i to dużo zdrowiej.

Dieta redukcyjna, zawierająca zdrowe produkty jako zamienniki tych wysokokalorycznych i szkodliwych dla organizmu to mądre odchudzanie. Mysłowice to miejsce, w którym specjaliści centrum dietetycznego Lenacor doradzą Państwu, jak poradzić sobie ze zmianą sposobu żywienia i stylu życia, by na stałe pozbyć się zbędnych kilogramów i zapewnić sobie zdrowie na długie lata.

Odwiedzając Lenacor, macie Państwo pewność, że zostaniecie poddani szczegółowej diagnostyce. Przeprowadzimy wywiad dotyczący Waszego trybu życia i nawyków. Po wykonaniu osobistego profilu dietetycznego przygotujemy analizę, na podstawie której rozpoczniecie bezpieczne i skuteczne odchudzanie. Dąbrowa Górnicza, Będzin, Jaworzno, – to pobliskie miejsca, z których warto wybrać się do jednej z naszych siedzib – w Mysłowicach lub Czeladzi, by uzyskać fachową poradę.

Zapraszamy do Lenacor – centrum dietetycznego, w którym pomagamy regulować nawyki żywieniowe i wspomagamy swoją wiedzą i doświadczeniem Państwa odchudzanie. Czeladź i Mysłowice to miejscowości, w których mieszczą się nasze placówki. Zapraszamy po najlepszą poradę dietetyczną.