umów się na konsultację 533 728 335

Skuteczna Dieta – Katowice – Jaworzno – Mysłowice – Dąbrowa Górnicza

skuteczna dietaSkuteczność diety nie polega wyłącznie na jej widocznych efektach, lecz przede wszystkim na zmianie złych nawyków żywieniowych na te właściwe i trzymanie się ich przez resztę życia. Chcąc utracić kilogramy na stałe i bez ryzyka efektu jo-jo, musimy nieco zmienić, a czasem zrewolucjonizować myślenie o odżywianiu i potraktować to, co spożywamy, jak zdrowe paliwo, które da nam energię, moc i siłę oraz nie „zatrze” nas już na wczesnym etapie życia. Odrzućmy drastyczne dwutygodniówki czy nawet kilkumiesięczne pseudo diety „bezowe”, czyli przeprowadzone bez planu i bez sensu na podstawie wytycznych osób bez wiedzy, opierające się na dietach bez niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu składników.

Skuteczna dieta, którą przygotuje Państwu wykwalifikowany dietetyk, to regularne, zbilansowane posiłki z odpowiednią ilością białek, węglowodanów, tłuszczów oraz witamin, składników mineralnych i innych substancji bioaktywnych. Zakłada się, że w trakcie diety odchudzającej należy spożywać ok. 1,0 g białka na kilogram należnej masy ciała. Tłuszcz jest istotny w naszej diecie, ponieważ ułatwia m.in. przyswajanie witamin, jednak ten zwierzęcy (m.in. masło, śmietana) warto zastępować oliwą, olejem kokosowym, rzepakowym czy orzechowym. Odpowiedni dobór węglowodanów w diecie, czyli tych o niskim indeksie glikemicznym (pozwala on klasyfikować produkty ze względu na to, jak wpływają na wzrost poziomu cukru we krwi), szczególnie artykułów pełnoziarnistych o dużej zawartości błonnika, pozwala zachować uczucie sytości na długo i zapobiega zgubnemu podjadaniu. Warzywa i owoce to niezwykle ważny składnik skutecznej diety, który trzeba włączyć do codziennego jadłospisu nie tylko ze względu na walory odżywcze, lecz także prozdrowotne i smakowe. Do pełnego sukcesu potrzebna jest jeszcze tylko odpowiednia ilość płynów, najlepiej wody niegazowanej.

Tylko gruntowna wiedza gwarantuje, że rozpisany na cały dzień, tydzień i miesiąc jadłospis nie zrobi nam krzywdy i czekający nas proces odchudzania to skuteczna dieta. Mysłowice to miejsce, w którym znajduje się nasz ośrodek dietetyczny Lenacor, w którym nasi specjaliści przygotują Państwu optymalny, dopasowany do Waszych potrzeb plan żywieniowy, uwzględniający także szereg okoliczności, takich jak np. występowanie różnego typu chorób.

Odwiedzając Lenacor, macie Państwo pewność, że zostaniecie poddani szczegółowej diagnostyce. Przeprowadzimy wywiad dotyczący Waszego trybu życia i nawyków. Po wykonaniu osobistego profilu dietetycznego przygotujemy analizę, na podstawie której powstanie potencjalnie najbardziej skuteczna dieta. Katowice , Dąbrowa Górnicza, Jaworzno – to pobliskie miejsca, z których warto wybrać się do jednej z naszych siedzib – w Mysłowicach lub Czeladzi, by uzyskać fachową poradę.

Zapraszamy do Lenacor w Czeladzi i Mysłowicach, gdy interesuje Państwa prawdziwie skuteczna dieta. Jaworzno, Dabrowa Górnicza, Sosnowiec to sąsiadujące z nami miejscowości, z których – mimo dojazdu – warto dojechać po najlepsza poradę dietetyczną.