umów się na konsultację 533 728 335

Zmiana nawyków żywieniowych – krok ku zdrowszemu życiu!

Zmiana nawyków żywieniowych – krok ku zdrowszemu życiuChyba każdy próbował kiedyś diety. Nieważne, jaka ona była. Prawdopodobne jest natomiast, że okazała się nieskuteczna, ponieważ nie odniosłeś żadnych trwałych rezultatów. Dlaczego? Diety nie pomogą nam na stałe zmienić sylwetki i samopoczucia, jeśli prędzej nie zmienimy nawyków żywieniowych.

Dieta cud nie istnieje!

Co rusz któraś reklama próbuje przekonać ludzi, że mogą zmienić sylwetkę w dwa tygodnie, nie zmieniając zupełnie nic w swoim życiu. To jednak tylko chwyt marketingowy, zresztą szkodliwy! Tak naprawdę nie ma diety, która umożliwiałaby zrzucenie zbędnych kilogramów bez przytycia w przypadku powrotu do nawyków żywieniowych sprzed jej stosowania. Owszem, jest wiele diet, które poprawiają sylwetkę i jednocześnie odżywiają organizm. To wszystko jednak będzie bardzo krótkotrwałe, jeśli już nie możesz się doczekać, kiedy znowu zjesz tabliczkę czekolady. By schudnąć, musisz podjąć decyzję (i się jej trzymać), że zmieniasz sposób jedzenia na stałe!

Dietetyk i program odżywiania

Wsparciem w traceniu zbędnych kilogramów może być dietetyk. Mikołów i okolice mogą skorzystać z naszej pomocy. Pamiętaj jednak, że żaden dietetyk nie może Ci pomóc, jeśli sam się nie zaangażujesz. Specjalista jest po to, aby stworzyć dla Ciebie jadłospis, doradzić Ci, co możesz jeść, a co powinieneś raczej wykluczyć. On jednak nie nauczy się za Ciebie jeść zdrowiej. Nawyk musisz wykształcić sobie sam. Wiąże się to z pewnym trudem, jednak jeśli się wytrwa, to później już nigdy nie będzie trzeba stosować żadnych diet. Po prostu nawyk zdrowego odżywiania będziesz mieć już we krwi.

Jak nauczyć się jeść zdrowiej?

Jeśli Twoim celem jest zrzucenie paru kilogramów albo po prostu nauka przyrządzania smacznych, ale bardziej pożywnych posiłków, to musisz mieć dobry plan. Dietetyk jest świetnym wsparciem, ponieważ skomponuje posiłki tak, że nie będziesz czuć głodu albo mieć ochoty na przetworzoną żywność. To bardzo pomocne w pierwszych chwilach kształtowania nowego nawyku. Będzie Ci po prostu łatwiej wytrwać, kiedy coś zacznie kusić Cię do powrotu do starych przyzwyczajeń. To Ty jednak musisz dopilnować, aby nowy sposób żywienia nie był tylko chwilowym kaprysem.

Dietetyk jako wsparcie w zmianie nawyków

Pamiętaj, że nawyk musi mieć czas, aby się ukształtować. Ponieważ nie dzieje się to z dnia na dzień, ludzie często kończą diety z marnymi efektami. Powodem bywają mało smaczne posiłki, w czym jednak może pomóc Ci dietetyk. Gliwice i inne miasta z naszym ekspertem przekonają się, że dieta nie musi oznaczać monotonnych dań. To zdecydowanie pomaga na zawsze nauczyć się zdrowego jedzenia.